1. Historia budowy

Budowa Domu Parafialnego w Dąbrówce rozpoczęła się w czerwcu 2008 roku. Darczyńcą działki pod budowę oraz projektantem jest LINEA. Powstały wtedy fundamenty pod cały budynek.  W roku następnym rozpoczęto budowę pierwszej części Domu Parafialnego. Powstały ściany oraz dach obecnej kaplicy. W roku 2009 odprawiono w kaplicy pierwszą msze świętą. Była to Pasterka w Boże Narodzenie. Na Pasterce modliliśmy się jeszcze bez okien.  Od lipca 2010 rozpoczęło się systematyczne odprawianie mszy świętej w każdą niedzielę. Msze odprawiał ksiądz proboszcz z pobliskiego Zakrzewa. W niedzielę 5 września  2010 roku Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił kaplice.  W marcu 2011 rozpoczęła się budowa drugiej części Domu Parafialnego na istniejących już fundamentach.  Budowa tej części została zakończona latem 2012 roku.  Od 1 sierpnia została powołana parafia w Dąbrówce pw. św. Urszuli Ledóchowskiej.  Wtedy też zamieszkał w Dąbrówce ksiądz proboszcz. W roku 2015 została wymurowana kolejna ściana na całości Domu Parafialnego. Ponieważ budynek Domu Parafialnego jest zaprojektowany w technologii  ściany trójwarstwowej.   Powstał również chodnik wzdłuż całego budynku. W roku 2016 prace skupiły się na dachu Domu Parafialnego. Została położona na całości blacha tytanowo – cynkowa. Pojawiły się kominy wentylacyjne oraz instalacja odgromowa. A także płotki przeciwśnieżne zabezpieczająca chodnik.  W roku 2018 rozpoczęła się budowa kościoła.  W roku 2018 zostały wykonane prace ziemne i fundamenty. W roku 2019 powstały pierwsze metry murów kościoła. Budowa wszystkich ścian kościoła była kontynuowana w roku 2020  W grudniu tego roku zakończono budowę wszystkich ścian kościoła. Wszystkie ściany kościoła są wykonane w technologii ściany trójwarstwowej. Bryła kościoła jest przygotowana do  położenia dachu.

2. Plany na przyszłość.

W roku 2021 planowane jest położenie drewnianego stropu kościoła i wykonanie dachu nad całością budynku.

1. Finansowanie.

Inwestycja przede wszystkim jest finansowana z ofiar składanych przez parafian. Parafia nie otrzymała nigdy żadnych pieniędzy na budowę od podmiotów państwowych i samorządowych. Ofiary można składać w kościele lub wpłacać na konto parafii. W budowie kościoła w roku 2020 pomogła nam Archidiecezja Poznańska, LINEA i Spółdzielnia Rolnicza z Dąbrówki.