Historia budowy:

Ziemia pod budowę została przekazana w formie darowizny przez firmę LINEA.   Projekt jest również wykonany przez architektów związanych z wyżej wymienioną firmą.

Wszystko rozpoczęło się od budowy Domu Parafialnego w 2008 roku.  Pierwsza Msza święta została odprawiona w tymczasowej kaplicy znajdującej się Domu Parafialnym w roku 2009   We wrześniu 2010 roku Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił kaplicę.   Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce została erygowana 1 sierpnia 2012 roku.  Przez lata trwały prace wykończeniowe Domu Parafialnego w którym znajduję się wspomniana kaplica oraz probostwo.

W roku 2018 zostały wylane fundamenty pod budowę kościoła. Rok później zaczęły powstawać mury kościoła. W grudniu 2020 zakończono  prace przy wszystkich ścianach kościoła.  Ściany kościoła osiągnęły swoją całkowitą wysokość. Wszystkie ściany są wykonane w technologii trójwarstwowej. W roku 2021  nad główną nawą kościoła został wykonany strop  z drewna klejonego. Zostały również zamontowane ściągi stalowe między głównymi ścianami kościoła. W tym samy roku został położony dach na kościele.. Pierwsze okna w kościele pojawiły się pod koniec roku 2022   Wszystkie okna zostały zamontowane wiosną 2023 roku. Okna są aluminiowe. Przygotowane do zamontowania w przyszłości witraży.