Rodzice proszący o sakrament chrztu dla swojego dziecka powinni najpierw skontaktować się z ks. Proboszczem w celu ustalenia terminu udzielenia sakramentu. Najlepiej   telefonicznie – 602 500 442  lub e-mail: proboszcz@dabrowkaparafia.pl     Termin proszę ustalić z ok. 4 – 6 tygodniowym wyprzedzeniem.  Jeśli potrzebna jest dłuższa rozmowa,  proszę  się umówić  na spotkanie w biurze parafialnym. Podczas rozmowy w sprawie terminu chrztu,  dowiemy się jakie dokumenty są wymagane do chrztu oraz kiedy je najpóźniej dostarczyć do biura parafialnego. Ustalimy również jak będzie wyglądało przygotowanie dla rodziców i chrzestnych  W związku z obecną sytuacją epidemiczną chrzest jest udzielany dla każdego dziecka indywidualnie ( nie łączymy dwóch chrztów )  z reguły poza Mszą Świętą.

Dokumenty do sakramentu chrztu dziecka:

• skrócony akt urodzenia dziecka
  • akt zawarcia sakramentu małżeństwa przez rodziców ( w sytuacji braku sakramentu małżeństwa – odpis zawarcia kontraktu cywilnego )
  • zaświadczenia od rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania, że są osobami wierzącymi w Pana Boga i praktykującymi, mogącymi pełnić godność ojca chrzestnego i matki chrzestnej
  • przy rodzicach chrzestnych podajemy miejsce zamieszkania oraz wiek i zawód

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów proszę o kontakt.

ks. prob. Karol Górawski

e-mail: proboszcz@dabrowkaparafia.pl