Nie liczy się to ile posiadasz,

ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

(autor nieznany)

Drodzy Parafianie,

wszyscy jesteśmy świadkami agresji Rosji na Ukrainę i wszyscy staramy się na różne sposoby nieść pomoc naszym potrzebującym Braciom i Siostrom z Ukrainy. Jako Caritas parafialna dokonaliśmy pewnego rozeznania obszarów pilniejszych potrzeb – zarówno wśród docierających do Polski uchodźców, jak i na samej Ukrainie. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę selektywną i dlatego prosimy Was o dostarczenie do (03.04.2022) takich środków jak:

szampon i żel pod prysznic 2 w 1 dla dzieci

papier toaletowy (opak.)

chusteczki higieniczne (wagon)

chusteczki nawilżone

podpaski

mydło w kostce

szczoteczki do zębów

pasta do zębów

żel pod prysznic

szampon

plastry z opatrunkiem do cięcia

woda utleniona

grzebień/szczotka do włosów

żel antybakteryjny

świeca/ wkład do zniczy

zapałki

środki przeciwbólowe typu apap/ibuprom

Krem na odparzenia SUDOCREM

————————————————————————————————————-

Parafialny Zespół Caritas działa w Dąbrówce od 2012 roku. Celem jego działalności jest niesienie pomocy potrzebującym jej osobom i rodzinom zamieszkałym w naszej parafii oraz poza nią.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu Parafian, w kalendarium naszego Zespołu na stałe wpisały się działania:
  • Paczki Bożonarodzeniowe – co roku przygotowywane są paczki z żywnością, środkami czystości i przyborami papierniczymi. W ten sposób wspieramy około 120 osób/rodzin.
  • Paczki Wielkanocne – potrzebującym przekazywana jest żywność i środki czystości.
  • Finansowe wsparcie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  • Pomoc osobom, które nagle znalazły się w potrzebie – utrata pracy, choroba.
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do niesienia pomocy.

Akcja zbierania funduszy na pomoc rodzinom trwa cały rok. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasz Zespół oraz do wpłacania pieniędzy na nasze konto. Przed nami Święta Wielkanocne i kolejna możliwość niesienia pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą dotrzemy do kolejnych w potrzebie.

Konto Parafialnego Zespołu Caritas:
PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA POD WEZWANIEM ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ
UL. MALINOWA 50