PACZKI DLA POTRZEBUJĄCYCH Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Parafialny Zespół Caritas działa w Dąbrówce od 2012 roku. Celem jego działalności jest niesienie pomocy potrzebującym jej osobom i rodzinom zamieszkałym w naszej parafii oraz poza nią.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu Parafian, w kalendarium naszego Zespołu na stałe wpisały się działania:
  • Paczki Bożonarodzeniowe – co roku przygotowywane są paczki z żywnością, środkami czystości i przyborami papierniczymi. W ten sposób wspieramy około 120 osób/rodzin.
  • Paczki Wielkanocne – potrzebującym przekazywana jest żywność i środki czystości.
  • Finansowe wsparcie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  • Pomoc osobom, które nagle znalazły się w potrzebie – utrata pracy, choroba.
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do niesienia pomocy.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Parafialny Zespół Caritas przygotował w grudniu 2016 roku 102 paczki, z czego 36 otrzymały rodziny, a 66 zostało wręczonych dzieciom. W paczkach znalazła się duża ilość wysokiej jakości artykułów spożywczych oraz artykuły szkolne.

Dziękujemy Parafianom za przekazane produkty, finansowe wsparcie wydarzeń organizowanych przez nasz Zespół oraz za wpłaty na konto. Dzięki Państwu Święta w wielu domach nabrały większego blasku.

Za włączenie się do pomocy dziękujemy także harcerkom z 5 PŻDH „Wędrowne Ptaki” im. Janiny Lewandowskiej.

W imieniu obdarowanych rodzin i dzieci serdecznie dziękujemy.

Akcja zbierania funduszy na pomoc rodzinom trwa cały rok. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasz Zespół oraz do wpłacania pieniędzy na nasze konto. Przed nami Święta Wielkanocne i kolejna możliwość niesienia pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą dotrzemy do kolejnych w potrzebie.

Kontakt: kinga@quant.com.pl

Konto Parafialnego Zespołu Caritas:
PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA POD WEZWANIEM ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ
UL. MALINOWA 50