Myślę, że nie zdajemy sobie sprawy, że muzyka liturgiczna której celem jest głosić chwałę Bożą i uświęcać człowieka, nie jest tylko dodatkiem do liturgii ale jej integralną częścią. Najstarszą jej formę stanowi śpiew a cappella czyli bez udziału instrumentów -to właśnie nasza schola. Chór jest  wspaniałą  wspólnotą  która zgromadziła tych ludzi naszej parafii którzy odważyli się podzielić swoimi zdolnościami dla wzbogacenia liturgii eucharystycznej, i którzy chcą ofiarować swój czas i talent dla dobra nas wszystkich.

U swego początku nasz Chór gromadził się jedynie na potrzeby świąt i uroczystości religijnych naszej parafii, od 2020 podjął wysiłek regularnej pracy tak aby być obecnym w ciągu całego roku, efekty tej pracy możemy zobaczyć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w czasie Mszy św. o godzinie 18.30

Schola stworzyła niezwykłą wspólnotę której owocem jest nie tylko piękny śpiew ale także wiele znajomości a nawet przyjaźni. Na regularnych spotkaniach które oprócz okresu wakacyjnego odbywają się w piątki o godzinie 19.00 w kaplicy lub salce parafialnej doskonalimy utwory wcześniej poznane i wprowadzamy nowe.

Zapraszamy do scholi wszystkie osoby które potrafią i chcą śpiewać,