CARITAS -akcja „Rodziny rodzinom”

Event details

• środa | 20 maja 2020 to niedziela | 31 maja 2020
  • Cały dzień

W ostatnim czasie do Parafialnego Zespołu Caritas docierają informacje o rodzinach z naszej parafii i gminy, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Wspólnie z Opieką Społeczną z naszej gminy oceniliśmy, że te rodziny będą  potrzebowały wsparcia w dłuższej perspektywie czasowej.

W związku z tym ruszamy z nowym programem, który nazwaliśmy „Rodziny rodzinom”. Program polega na regularnym wsparciu tych rodzin w najbardziej niezbędnych zakupach żywnościowych i rzeczowych. Chcielibyśmy stworzyć bazę rodzin/ osób, które co pewien czas gotowe byłyby partycypować w takich wspólnych zakupach dla potrzebujących. Dostarczaniem tej pomocy zajmie się Zespół Caritas, więc chętni do pomagania mieliby na głowie jedynie zakup części produktów z przygotowanych przez nas list.

Jak to wygląda w praktyce – rodzina chętna do wsparcia potrzebującej rodziny, kontaktuje z nami ( kontakt poniżej). Zostają Państwo wpisani na listę osób chętnych do zrobienia paczki. Po przeanalizowaniu potrzeb danej rodziny, kontaktujemy się z Państwem i przedstawiamy listę zakupów. Pragniemy wspierać zakupami potrzebujące rodziny raz w miesiącu.  W zależności od tego ilu nas będzie, potrzeba taka pojawiałaby się raz na kilka miesięcy. Przygotowaniem paczki można podzielić się z sąsiadem.

Chętnych do wspólnego pomagania prosimy o kontakt 660664471 lub kinga@quant.com.pl lub do Proboszcza proboszcz@dabrowkaparafia.pl.