Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 24 listopada 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 24  listopada 2019 roku.

Msza święta codziennie o godz. 18.30

Spowiedź codziennie od godz. 18.00 do 18.25

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 do 20.00  Podczas adoracji okazja do spowiedzi.

W niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy w Kościele adwent. W tym dniu rozpoczną się  w naszej parafii rekolekcje przygotowujące nas do Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Rekolekcje potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Mączka z Kalisza.

Od pierwszej niedzieli adwentu rozprowadzać będziemy opłatki i świece Caritas.

Dzisiaj przed kaplicą ministranci rozdają obrazki z programem Nawiedzenia w naszej parafii.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam w najbliższym tygodniu na katechezę. Plan na stronie i w aplikacji.

Rada Ekonomiczna w poniedziałek o godz. 19.30

Spotkanie w sprawie Pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30

Krąg biblijny w czwartek o godz. 20.00

Lektorów zapraszam na spotkanie w niedzielę 1 grudnia o godz. 19.30

Różaniec w niedzielę 1 grudnia o godz. 8.00

Pracę przy budowie kościoła przebiegają zgodnie z planem. Bardzo dziękuję za ofiary składane na budowę kościoła. Proszę pamiętać o dalszym wsparciu. Przychodzi teraz trudny moment regulowania wszystkich należności. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na ten cel. Ofiary na budowę można również składać do skarbony znajdującej się przy drzwiach oraz wpłacać na konto. Jest też możliwość zakupienia cegiełek na stronie parafii.

Do zakupu Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość i Mały Przewodnik.

Polecam w związku z Nawiedzeniem Mały przewodnik modlitewny oraz puzzle dla dzieci. Wszystko w cenie czterech złotych

Przypominam o możliwości zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w ciągu najbliższego tygodnia.

Po Świętach Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpocznie się kolęda. W tym roku najpierw odwiedzimy parafian w Palędziu, a później parafian mieszkających na Osiedlu Leśna Polana w Dopiewcu. W Dopiewcu na Osiedlu odwiedzimy tylko tych parafian, którzy zgłoszą wolę przyjęcia kolędy do 15 grudnia. Można się zgłaszać przez e-meil parafii lub przez wysłanie sms na numer telefonu parafii. Jest też możliwość zgłoszenia w biurze parafialnym.  Proszę, aby parafianie, którzy już przyjmowali kolędę również pamiętali o zgłoszeniu. W najbliższym czasie w skrzynkach pocztowych na osiedlu w Dopiewcu pojawi się kartka z powyższą informacja. Wprowadzamy taki system, aby usprawnić organizację kolędy. W latach następnych taka zasada obejmie całą parafię. Szczegółowy plan kolędy pojawi się po 15 grudnia.

Ojcowie Werbiści zapraszają na Msze świętą do Chludowa w sobotę o godz. 18.15 w intencji beatyfikacji o. Marina Żelazka.

Sołtys i Rada Sołecka Dąbrówki organizują 28 listopada o godz. 18.00 Andrzejki dla Seniorów w Szkole Podstawowej przy ul. Malinowej. Wstęp 10 złotych.

W piątek 29 listopada o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej przy ul. Malinowej zostanie odsłonięta makieta – Gród w Dąbrówce wart poznania.