Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 3 marzec 2019

W tym tygodniu od środy popielcowej rozpoczynamy Wielki Post.  Msza święta w środę popielcową o godz.: 10.00, 11.30, 17.00, 18.30, 20.00

Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia powinni w środę popielcową zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wierni od 18 do 60 roku są zobowiązani w środę popielcową do postu ścisłego. Post ścisły polega na spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00   Rodziców z dziećmi zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15

Dzisiaj po mszy świętej o godz. 18.30 młodzież zaprasza na modlitwę kanonami Taize w intencji pokoju na świecie.

Wspólnota modlitewna W drodze zaprasza w tym miesiącu na adorację Najświętszego Sakramentu wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca – 12 marca.

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w czwartek od godz. 9.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek od godz. 19.00 do 20.00

Krąg biblijny w czwartek o godz. 20.00

Sakrament chrztu w sobotę o godz. 15.00  Katecheza przed chrztem w piątek o godz. 19.30 w kaplicy.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30

Próba scholii w piątek o godz. 20.15

Osoby z klas III Gimnazjum, które nie były na spotkaniu w ostatnim tygodniu-proszone są o kontakt z ks. Szymonem.

Biuro parafialne w środę zamknięte.

Polecam Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Dla dzieci jest Mały Przewodnik i Mały Gość.

Do zakupienie jest również Pomocnik wielkopostny w cenie 3 złotych.

Przypominam o możliwości zamawianiu intencji mszalnych.

Przed kaplicą można zakupić cegiełki – krzyżyki na budowę kościoła.

Zmarła śp. Celina Krawczyk z Palędzia. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.30 na cmentarzu w Skórzewie.