Ogłoszenia duszpasterskie w Niedzielę Palmową 5 kwietnia.

Ogłoszenia duszpasterskie w niedzielę 5 kwietnia 2020

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej udzielona przez Księdza Arcybiskupa obowiązuję do odwołania.

Dzisiaj w kaplicy od godz. 15.00 do 16.00 będzie można przyjąć Komunię świętą.

W dzisiejszą niedzielę odbędzie się transmisja Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30  Proszę wejść na stronę internetową naszej parafii.

Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 i 18.30   We Mszy świętej może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób.  Kto chce uczestniczyć we Mszy świętej powinien wcześniej skontaktować się telefonicznie z duszpasterzem. W czasie Mszy świętej kaplica jest zamknięta.

Spowiedź jest możliwa po wcześniejszym telefonicznym lub meilowym umówieniu się z duszpasterzem. Spowiedź może odbywać się w konfesjonale lub w zakrystii z zachowaniem większej odległości między spowiednikiem a penitentem. Po spowiedzi można przyjąć Komunię Świętą.

TRIDUUM PASCHALNE

Liturgia Triduum Paschalnego  będzie transmitowana przez internet.   W liturgii każdego dnia może uczestniczyć łącznie zarówno  wewnątrz jak i na zewnątrz nie więcej niż 5 osób. Dlatego w czasie liturgii drzwi będą zamknięte. Grono 5 osób będą stanowić osoby, które będą pomagać w przeprowadzeniu liturgii. Dlatego proszę  nie zgłaszać się do udziału w liturgii. Bardzo proszę, aby nie gromadzić się przy kaplicy na zewnątrz. Dla duszpasterzy są to chwilę nie łatwe. W pewnym sensie bolesne. Dlatego proszę nie mnożyć problemów, których dzisiaj nikomu nie brakuję.

Wielki Czwartek:

Kaplica otwarta od godz. 9.00 do 17.00

Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30

Nie będzie w tym roku tradycyjnej ciemnicy. Kaplica po Mszy świętej zostanie zamknięta.

Wielki Piątek:

Kaplica otwarta od godz. 7.00 do 17.00  W tym dniu obowiązuję nas post ścisły.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30

Kaplica po Liturgii będzie otwarta przez całą noc. Osoby, które chcą czuwać na modlitwie proszę, aby zgłaszały się na konkretną godzinę ( zgłoszenia do księdza proboszcza ).  Trzeba zwrócić uwagę, że w kaplicy nie może być jednocześnie więcej niż 5 osób. Dlatego wieczorem oraz w nocy niech przychodzą  osoby, które wcześniej się zgłoszą.

Wielka Sobota:

Kaplica otwarta od godz. 7.00 do 20.00    Zapraszam do osobistej modlitwy. Proszę jednak pamiętać o tym, że w kaplicy nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób.

Nie będzie w tym roku poświecenia pokarmów. Przed śniadaniem wielkanocnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Stosowny tekst będzie można pobrać ze strony www.swietawdomu.pl

Wigilia Paschalna o godz. 21.00

Msza święta w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.30 ( zmiana z 8.30 ), 10.00, 11.30, 12.45, 18.30

Msza święta w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 18.30

Według obecnego rozporządzenia w sprawowanym kulcie religijnym  do soboty 11 kwietnia może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób.

Od niedzieli 12 kwietnia, czyli od Niedzieli Wielkanocnej nie więcej, niż 50 osób.

Z informacji medialnych wynika, że powyższe limity w najbliższych dniach mogą ulec zmianie. Dlatego proszę śledzić zarządzenia władz. Wszystkie informacje na bieżąco będziemy umieszczać na stronie oraz wysyłać przez aplikację.

Kontakt do parafii:

Ksiądz Proboszcz: proboszcz@dabrowkaparafia.pl        tel. 602 500 442