ks. Karol Górawski

Urodził się w 1971 roku w Zbąszyniu. Świecenia kapłańskie przyjął 23 maja 1996 roku w Katedrze Poznańskiej.  Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii Kolegiackiej w Środzie Wielkopolskiej, a od roku 1998 w parafii pw. św. Jana Vianney w Poznaniu.   W roku 2002 został kapelanem Szpitala Klinicznego przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu i pomagał w duszpasterstwie parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu.  Proboszczem  parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Zakrzewie zostaje 30 czerwca 2007 roku.   Proboszczem  parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce zostaje w dniu powstania parafii, czyli 1 sierpnia 2012 roku. Od kilku lat jest też dziekanem dekanatu przeźmierowskiego.